Serieledande Chelsea, med de svenska landslagsspelarna Magdalena Eriksson, Jonna Andersson och Zecira Musovic, har fått sin bortamatch mot Bristol City uppskjuten på grund av snö och kyla.
"Matchen är uppskjuten på grund av häftigt snöfall i natt som gjorde planen ospelbar", skriver Chelsea i ett uttalande på sin webbplats.
Även London-matcherna i damernas Super League, Tottenham–Everton och Arsenal–West Ham, skjuts på framtiden på grund av väderläget.
Kommentarer
Kommentera artikeln
Vad tycker du? Här nedan kan du kommentera artikeln via tjänsten Ifrågasätt. Märk väl att du behöver skapa ett konto och logga in först. Tänk på att hålla god ton och att inte byta ämne. Visa respekt för andra skribenter och berörda personer i artikeln. Inlägg som bedöms som olämpliga kommer att tas bort och GP förbehåller sig rätten att använda kommentarer i redaktionellt innehåll.