Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det.

Följer

Ingen prenumeration
  • Mitt GP
  • Korsord
  • Erbjudanden
  • Logga ut
GP har ett fullspäckat sändningsschema under september. Bild: MICHAEL ERICHSEN

Rafflande avslutning i lokalfotbollen – här är matcherna GP sänder i september

Fullspäckad månad med lokalfotboll och handboll – här är matcherna GP sänder i september.

Se sändningstablån nedan. Korrigeringar kan komma att göras under månadens gång.

Matcherna som direktsänds i september på GP.se

1/9: FC Komarken–Ytterby IS, division 4A herr.

SE MATCHEN

2/9: Ahlafors IF–Stenungsunds IF, division 2 norra Götaland herr.

SE MATCHEN

3/9: Önnereds HK–Redbergslids IK, träningsmatch handboll herr.

SE MATCHEN

4/9: Hermansby IF–Kareby IS, division 7C herr.

SE MATCHEN

5/9: Torslanda IK–IK Kongahälla, division 3 mellersta Götaland herr.

SE MATCHEN

6/9: Göteborgs DFF–IK Rössö Uddevalla, division 1 norra Götaland dam.

SE MATCHEN

7/9: Hovås–Billdal (B)–Landvetter IF (B), division 3A dam.

SE MATCHEN

8/9: Önnereds HK–Aranäs HK, träningsmatch handboll herr.

SE MATCHEN

9/9: Qviding FIF–Jitex Mölndal BK, Svenska cupen dam.

SE MATCHEN

10/9: BK Björkåsen–Proletären FF, division 7B herr.

SE MATCHEN

11/9: Eriksbergs IF–IK Zenith, division 4B herr.

SE MATCHEN

12/9: Öckerö IF–Sandareds IF, division 3 mellersta Götaland herr.

SE MATCHEN

13/9: Qviding FIF–Rävåsens IK Karlskoga, division 1 norra Götaland dam.

SE MATCHEN

14/9: Angered MBIK–SKIF Semberija, division 4A herr.

SE MATCHEN

15/9: Guldhedens IK–Partille IF FK, division 4A herr.

SE MATCHEN

16/9: Älvängens IK–Björndammens BK/Öjersjö IF, division 5A herr.

SE MATCHEN

17/9: Lundby IF–Kareby IS, division 7C herr.

SE MATCHEN

18/9: Kortedala IF–Stenkullen GoIK, division 3 nordvästra Götaland herr.

SE MATCHEN

19/9: Kållered SK–Hisingsbacka FC, division 3 nordvästra Götaland herr.

SE MATCHEN

20/9: Göteborgs FF–Ulricehamns IFK, division 1 mellersta Götaland herr.

SE MATCHEN

22/9: Lindome GIF–Landvetter IF (B), division 3A dam.

SE MATCHEN

23/9: Rambergets SK–Göteborg City FF, division 7A herr.

SE MATCHEN

24/9: Järnbrotts IF–Styrsö BK, division 6C herr.

SE MATCHEN

25/9: Hisingsbacka FC–Orust FC, division 2 nordvästra Götaland dam.

SE MATCHEN

25/9: Varbergs GIF–Onsala BK, division 2 västra Götaland herr.

SE MATCHEN

26/9: Qviding FIF–IFK Hallsberg FK, division 1 norra Götaland dam.

SE MATCHEN

26/9: Göteborgs DFF–IK Gauthiod, division1 norra Götaland dam.

SE MATCHEN

28/9: Neutrala IF–Hönö IS, division 6B herr.

SE MATCHEN

29/9: Kode IF–Angered MBIK, division 4A herr.

SE MATCHEN

30/9: Angered BK–BK Häcken, Svenska cupen.

SE MATCHEN