Se upp, Kardashians – här kommer Stallones. Rocky- och Rambo-skådespelaren Sylvester Stallone blir realitystjärna i en serie som ska kretsa kring hans familjs liv, rapporterar Variety.
Utöver "Sly" kommer hans fru Jennifer Flavin Stallone och de tre döttrarna Sophia, Sistine och Scarlet medverka i serien, som ska sändas på Paramount+.
Efter ett liv i filmens värld har den trefaldigt Oscarsnominerade Sylvester Stallone den senaste tiden nått framgång inom tv med serien "Tulsa king", där han spelar en New York-mafioso som hamnar ute på vischan.
Realityserien har fått namnet "The family Stallone".
Kommentarer
Kommentera artikeln
Vad tycker du? Här nedan kan du kommentera artikeln via tjänsten Ifrågasätt. Märk väl att du behöver skapa ett konto och logga in först. Tänk på att hålla god ton och att inte byta ämne. Visa respekt för andra skribenter och berörda personer i artikeln. Inlägg som bedöms som olämpliga kommer att tas bort och GP förbehåller sig rätten att använda kommentarer i redaktionellt innehåll.